Kalashnikov AKM PAC Sporter

Rodzaj broni: Karabinek semi-auto
Kaliber: 7,62x39mm
Kopnięcie: █ █ █ █ ■
Pojemność magazynka: 30
Produkcja: Polska

OPIS BRONI


Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnej, a jednocześnie rozpowszechnionej broni na świecie niż automat Kałasznikowa, karabinek ten produkowany jest nieprzerwanie od lat 40-tych ubiegłego wieku i do dziś spotkać go można na arenie konfliktów zbrojnych na całym świecie.

Sławę swą AK zawdzięcza prostocie obsługi (w porównaniu do ówczesnych produkcji), niezawodności oraz odporności na zabrudzenia, wodę, pył, piach, błoto i ogólne ciężkie warunki, które można zastać na placu boju.

Przez lata konstrukcja Kałasznikowa stała się gwiazdą kina, gdzie gościła w setkach produkcji filmowych (zazwyczaj karabinek był dzierżony w rękach złoczyńców oczywiście)

Strzelanie z Kałacha nie jest tak proste jak lansują to media i filmy, jednak po krótkim instruktażu poradzi sobie z nim niemal każdy, nawet początkujący strzelec.

Nasz Kałach pochodzi z Radomia, jest to AKM, czyli wersja po modernizacji. Karabinek został doposażony w kilka akcesoriów, które czynią strzelanie z niego bardziej przyjemnym a obsługę prostszą. Naszego AKMa wyposażyliśmy także w celownik kolimatorowy, co znacznie upraszcza celowanie i zdecydowanie zwiększa szybkostrzelność nawet początkujących użytkowników.