HOWA M-1500

Rodzaj broni: Karabin powtarzalny
Kaliber: .308 Win
Kopnięcie: █ █ █ █ ■
Pojemność magazynka: 10
Produkcja: Japonia

OPIS BRONI


Japonia kojarzy nam się z precyzją, jakością oraz filozoficznym podejściem do wykonania różnych przedmiotów codziennego użytku. W Europie uznajemy Japonię jako dostarczyciela kultowych i niejednokrotnie uznawanych za niezniszczalne marek, od elektroniki po samochody. W świecie broni nie jest inaczej, Howa jest uznanym producentem broni, który swoje początki miał w latach 40-tych dwudziestego wieku.

Firma dostarczała karabiny dla wojsk Japońskich a po II Wojnie Światowej nawiązała współpracę z amerykańskimi producentami broni co skutkowało dynamicznym rozwojem.

Karabin M-1500 jest jednym z najbardziej uniwersalnych sztucerów na rynku, do produkcji wykorzystuje się tylko materiały wysokiej jakości a broń nadal wytwarzana jest w Japonii co daje gwarancję najwyższych standardów.

Nasza Howa posiada lunetę pozwalającą oddawać celne strzały na duże dystanse, broń cechuje się niezawodnością oraz precyzją działania. Lufa jest ciężka, grubościenna i długa – wszystko dla celności. Czterotaktowy zamek działa lekko i pozwala na szybkie i ciche przeładowanie. Zastosowany kaliber daje gwarancję wypłaszczonej linii lotu pocisku co z kolei ma wpływ na wyniki na tarczy. Czy nasza Howa kopie? Tak! Duży ładunek prochowy zastosowany w amunicji 308 oddaje co nieco strzelcowi lecz warto poczuć moc tego sztucera na własnym barku jak snajperzy jednostek wyborowych używających broni i optyki tego typu.