CZ P-09

Rodzaj broni: Pistolet
Kaliber: 9x19mm
Kopnięcie: █ █ █ ■ ■
Pojemność magazynka: 19
Produkcja: Czechy

OPIS BRONI


Pełnowymiarowy pistolet Ceskiej Zbrojovki przeznaczony do noszenia w kaburach zewnętrznych przez służby. Magazynek w standardzie mieści 19 naboi, co zdecydowanie zwiększa siłę ognia w porównaniu do mniejszych pistoletów kompaktowych. By zmniejszyć wagę Czeszki, do wykonania szkieletu wykorzystano lekki polimer, nie wpłynęło to jednak na niezawodność i wytrzymałość P-09.

CZ P-09 wyposażona jest w stalowe przyrządy celownicze z luminescencyjnymi punktami ułatwiającymi celowanie przy słabszym oświetleniu lub po zmroku.

Strzelanie z pełnowymiarowego pistoletu jest przyjemne a odrzut wydaje się mniejszy, niż odczuwalny w mniejszych pistoletach. Cezeta dzięki swym parametrom i użytym materiałom jest świetna do szybkiego strzelania co daje radochę i wywołuje uśmiech na ustach, radzimy spróbować Czeskiego specjału ????

Jako ciekawostkę i rekomendację jednocześnie możemy zaznaczyć, że CZ P-09 występowała w hicie Netfliksa The Gray Man gdzie główny bohater rozprawiał się z przeciwnikami z tym właśnie pistoletem w rękach 😉