CZ 457 MTR

Rodzaj broni: Karabinek powtarzalny
Kaliber: .22LR
Kopnięcie: █ ■ ■ ■ ■
Pojemność magazynka: 10
Produkcja: Czechy

OPIS BRONI


Karabinek sportowy z systemem 457 Ceskiej Zbrojovki, czeski producent za punkt honoru obrał celność i precyzję. Niewątpliwie karabinek CZ z Varmintową grubościenną lufą cieszy się wielkim powodzeniem, wśród strzelców sportowych startujących w zawodach gdzie liczy się szalenie wysoka precyzja oddawanych strzałów. Karabinek w klasycznym czterotaktowym układzie całą energię skumulowaną w prochu strzelniczym przekazuje na pocisk, dzięki czemu prędkość pocisku jest wyższa a tor lotu wypłaszczony.

Kaliber broni czyni z niej także świetną propozycję dla osób początkujących, młodzieży, a nawet dzieci, odrzut broni jest niewiele większy niż w broni pneumatycznej znanej ze strzelnic na festynach. Mimo niewielkiego odrzutu i łatwej kontroli karabinek daje wiele radości ze strzelenia zwłaszcza tego długodystansowego, ciężka drewniana osada CZty jest nie tylko ładna i nawiązująca do klasycznych karabinków, ale pomaga w ustabilizowaniu broni w postawie leżącej – co ma wpływ na wyniki na tarczy.

Nasz Karabinek CZ MTR został wyposażony w profesjonalną lunetę umożliwiającą dostosowanie przybliżenia do potrzeb i aktualnych warunków, karabinek otrzymał także bipod, który pozwala na postawienie broni na ziemi lub innej płaskiej powierzchni co ułatwia znalezienie odpowiedniej i wygodnej dla siebie pozycji z bronią co przekłada się celność.