Aero Precision M4E1

Rodzaj broni: Karabinek semi-auto
Kaliber: .223 Rem
Kopnięcie: █ █ █ ■ ■
Pojemność magazynka: 30
Produkcja: USA

OPIS BRONI


Aero Precision to Amerykański producent broni który w swojej ofercie ma wiele wariacji n a temat karabinków z rodziny AR 15. M4E1 swą nazwą i wyglądem nawiązuje do wojskowych karabinów M4 które z kolei swe początki mają w latach 50-tych dwudziestego wieku kiedy zaczęto szukać nowoczesnych, spójnych rozwiązań dla żołnierzy różnych formacji.

Karabinki AR 15 i ich wojskowe odpowiedniki to broń która w założeniu ma być jak najbardziej uniwersalna i po wyposażeniu platformy w odpowiednie akcesoria ma służyć do różnego rodzaju działań na polu walki. Ta uniwersalność właśnie sprawiła że ARy przyjęły się na całym świecie w różnych formacjach militarnych i jednostkach wojskowych. Platforma AR jest cały czas rozwijana i ilość tej broni w obiegu rośnie nieustannie od lat, na początku swej drogi karabinki były uznawane za bezpośredniego konkurenta AK lecz z biegiem lat nie modernizowany prawie wcale poczciwy Kałach został zdecydowanie w tyle za Amerykańskim rywalem.

Nasze Aero pozostaje wierne idei broni uniwersalnej dla tego ma typową lufę 16 cali i zamontowaliśmy na nim kolimator z powiększalnikiem, dzięki czemu przy strzelaniu na krótkie i średnie dystanse możemy użyć samego celownika a gdy zajdzie potrzeba oddania strzału na większą odległość jednym ruchem ręki umieszczamy powiększalnik przed kolimatorem uzyskując powiększenie obrazu pozwalające na celny ogień.

AR to niewątpliwie broń z której każdy zainteresowany militariami oraz pasjonat broni palnej powinien postrzelać choć raz, po to by przekonać się dlaczego karabinki tej platformy są wyborem tak licznych, niejednokrotnie elitarnych wojsk całego świata a jednocześnie podstawowym karabinkiem armii USA.

Jeżeli zatem jesteś gotowy na przygodę w iście Amerykańskim stylu AR jest świetnym wyborem a jednocześnie obowiązkowym elementem tej układanki.